Crestron

Řídicí systém Crestron

Hlavním stavebním prvkem našich instalací jsou komponenty americké značky Crestron.

Na světovém trhu je Crestron lídrem ve výrobě řídící a automatizační techniky pro domácnosti, komerční prostory, prezentační sály, školy, hotely. Všude tady jsou výrobky Crestron univerzálním řešením a zajistí kompletní správu všech možných technologií.

Vysoká kvalita produktů, jejich zpracování a robustnost výběru, podpora výrobce, vyspělost technologií a rozmanitosti softwaru, 50ti letá historie staví Crestron v boji s konkurenčními systémy do značné výhody.

Uživatelské rozhraní Crestron

Uživatelským rozhraním rozumíme prvky, kterými uživatel aplikaci ovládá. Je to tedy velmi důležitá část systému. U Crestronu můžeme vybrírat z pestré nabídky ovládacích prvků.

Nástěnné tlačítkové ovladače mohou nahradit klasické vypínače. Dále se používají nástěnné dotykové LCD ovladače, stolní, přenosné nebo aplikace do chytrých telefonů a tabletů. Při realizaci instalace se běžně kombinují všechny druhy. Zde musíme zmínit i v poslední době stále oblíbenější integraci ovládacích prvků jiných výrobců a standardů – např. KNX standard.

Řídicí jednotky, moduly, reproduktory

Řídicí systém Crestron je centralizovaný systém. Základním prvkem jsou tedy řídicí jednotky. Crestron nabízí několik druhů jednotek již 4. generace, pro různě náročné instalace.

Do inteligentích instalací dále Crestron nabízí komponenty pro připojení silnoproudých zařízení jako světel a motorů. Dále komponenty pro připojení a integraci dalších technologií nebo třeba převodníky pro komunikaci s jinými systémy.

Značka Crestron stále rošiřuje nabídku svých výrobků, nyní nabízí do instalací i vlastní reproduktory.

Crestron DigitalMedia

Crestron DigitalMedia systém je unikátní maticové řešení pro distribuci digitálního i analogového obrazu a zvuku na dlouhé vzdálenosti. Podpora prakticky všech aktuálních typů signálu, maximální rozsah formátů, řešením problematiky HDCP a rozmanitá modularita dělá ze systému DigitalMedia bezkonkurenční řešení v oblasti distribuce audia-videa.

Crestron AirMedia

Crestron AirMedia přináší jednoduché a efektivní bezdrátové Wi-Fi řešení přenosu obrazu a prezentací. Podporuje až 32 účastníků a pomocí režimu Quad View mohou 4 současně zobrazovat vlastní obsah.

Pomocí AirMedia mohou být prezentovány formáty PowerPoint, Excel, Word dokumenty, PDF, fotografie, snímky obrazovek z iOS nebo Android mobilních zařízení. Obraz lze táke jednoduše přenášet z laptopu Windows či MacBooku.

Crestron zesilovače, Sonnex, Adagio

Nepřeberné množsví prvků pro vícezonové ozvučení – multiroom audio, výkonné ozvučení domácího kina. To vše integrované do řídicího systému.

Crestron Sonnex umí ozvučit až 74 zón s 24 různými zdroji hudby. Rackové provedení poskytuje profesionální multiroom audio pro masivní instalace.

Řada výrobků Adagio se naopak hodí pro menší instalace, rodinné domy či konferenční místnosti. Adagio není jen pouhým zesilovačem, je i řídicí jednotkou, proto je pro komerční využití ideálním.

Crestron High-Definition Digital Video Processor

DVPHD je fantastickým řešením pro prezentační instalace. Jedná se o digitální multi-obrazový video procesor, který podporuje zobrazení video signálu ve vysokém rozlišení a počítačové signály z různých zdrojů jakéhokoliv typu – to vše díky modularitě vsupních a výstupních karet.