Loxone

Řídicí systém Loxone

Loxone nabízí kompletní řešení pro veškeré funkce chytrého domu. Použití tohoto výrobce se hodí jak pro novostavby tak pro přeměnu klasického domu na „chytrý dům“ bez zbytečných zásahů do stavby. 

Díky možnosti volby kabelové, bezdrátové  nebo kombinací obou technologií propojení je systém možné libovolně měnit a rozšiřovat. Do systému ovládání je možné zahrnout veškeré technologie jako např. osvětlení, stínění, topení a klimatizace, multiroom audio, zabezpečení, přístupové systémy a další. Všechny technologie spolu navzájem komunikují a tím je možné zajistit vysoký komfort bydlení současně s optimalizací energetické náročnosti.

Samozřejmostí je bezplatná aplikace Loxone pro mobilní zařízení pomocí které je vše možné pohodlně ovládat ať jste kdekoliv.

Uživatelské rozhraní Loxone

Uživatelským rozhraním rozumíme prvky, kterými uživatel aplikaci ovládá. Je to tedy velmi důležitá část systému. 

Jako hlavní ovládací prvky nabízí Loxone vlastní multifunkční dotyková tlačítka, která dokáží současně měřit i teplotu a vlhkost v místnosti, popřípadě mají zabudovaný noční přísvit. Další volbou je instalace dotykového panelu na zeď či použití bezplatné aplikace Loxone v telefonu nebo tabletu. 

Ve standardní instalaci se běžně kombinují všechny tyto druhy ovládání. Samozřejmě je možné použít také ovládací prvky jiných výrobců. Ať již klasická tlačítka nebo různá multitlačítka založená na rozšířených standardech jako je například KNX.

Řídicí jednotky a rozšiřující moduly

Základním prvkem každé instalace Loxone je centrální jednotka – Miniserver, ve které je uložen řídící program dané instalace. Tento Miniserver je následně doplněn o potřebná rozšíření (extensions) pro drátovou a bezdrátovou komunikaci, stmívače, spínací moduly, převodníky nebo moduly pro multiroom ozvučení.

Značka Loxone stále rozšiřuje nabídku vlastních komponentů a získala si již mnoho zákazníků. 

Co vše může zahrnovat inteligentní domácnost Loxone?

Osvětlení

Díky inteligentnímu ovládání osvětlení budete mít doma vždy tu správnou atmosféru ve správný čas. Nebudete přitom potřebovat zástupy tlačítek a ovladačů.

Stínění

Žaluzie, rolety, markýzy nebo jiné typy stínění mohou být dokonale ovládány pomocí Loxone. Tím získáte například ochranu proti horku v létě a v zimě teplo zdarma.

Topení a klimatizace

Užijte si perfektní teplotu v každé místnosti bez zbytečných nákladů. Loxone bude řídit vaše topení a chlazení v dokonalé interakci se stínicí technikou.

03_audio_a_video_technika

Multiroom ozvučení

Multiroom audio vám umožní přehrávat v každé místnosti stejnou nebo jinou hudbou jednodušeji než kdy dřív. Stane se ale také vaším zvonkem, alarmem a upozorní vás na vše důležité.

Energie a spotřebu

S Loxone budete mít vždy přehled a jistotu, že veškeré energie jsou využívány maximálně efektivně. Nic nepoběží zbytečně a můžete například upřednostnit vlastní zdroje.

06_domaci_kina

Zabezpečení

S Loxone se můžete spolehnout hned na několik rovin zabezpečení: ochranu před vloupáním, před požárem, před únikem vody, před vlivy počasí či ochranu soukromí.

Přístup

Navrhněte si řízení přístupu podle svých představ: videointerkom se vzdálenou komunikací, NFC přívěsky místo klíčů, dočasné číselné kódy, automatické zastřežení a mnoho dalšího.

Sauna

Užijte si dokonalé domácí wellness se vzdáleným ovládáním sauny, které propojuje světelné nálady a hudbu. Na nic zbytečně nečekejte a získejte více času na odpočinek.

Bazén

Údržba bazénu znamená regulaci pH, dopouštění vody, filtraci, zpětné proplachování a mnoho dalších operací. To vše pro vás udělá Loxone, a ještě zajistí bezpečí dětí.

Více informací o výrobcích Loxone naleznete na stránkách výrobce Loxone.